Korduma Kippuvad Küsimused

Sellelt lehelt leiad vastused enamikele oma küsimustele. Kui siiski mingil põhjusel oma küsimusele vastust ei saanud, saada meile e-mail või helista.

Kui kaua võtab aega keskmise eramu ehitus?

Kuna eramu ehituse juures on väga palju erinevaid töölõike, siis keskmiselt võtab eramu valmimine aega 9-12 kuud. On võimalik ka kiiremini, kuid kvaliteet hakkab kannatama.

Kui palju maja ehitus maksab?

Täpne hind sõltub väga paljudest faktoritest (nii nagu on võimalik maksta keraamiliste plaatide eest 10 €/m2 kui ka 50 €/m2). Võtmed kätte eramu hind on 900 – 1600 €/m2. Toon välja mõned tegurid, mis m2 hinda oluliselt mõjutavad: ühekordse maja m2 hind on reeglina kallim kui kahekordsel majal. Kivimaja on kallim kui puitmaja. Akende ja uste maksumus moodustab väga olulise osa maja eelarvest.

Mida sisaldab “võtmed kätte” maja?

Võtmed kätte maja sisaldab kasutuseks valmis maja ilma mööblita. See tähendab seda, et meie lahkume ja klient saab kohe sisse kolida. Selleks hetkeks on kõik tööd lõpetatud ja kliendile üle antud. Sealhulgas on üle antud ka dokumentatsioon ja tehtud keerulisemate seadmete kohta kasutuskoolitused (ventilatsiooni- ja kütteseadmed).

Kas muretsete ka kasutusloa?

Võime seda teha, aga üldiselt taotleb kasutusloa tellija. Meie poolt on dokumentatsioon, mille alusel saate kasutuluba taodelda.

Millised dokumendid peavad olemas olema, et teilt maja ehitust tellida?

Olemas peaks olema ehitusprojekt ja ehitusluba.

Kas teilt on võimalik ka projekteerimistööd tellida?

On ikka. Omame häid koostööpartnereid, kelle abiga oleme suutelised projekteerima ka kõige keerukamaid objekte ning samuti eriosi (küte, vesi, ventilatsioon, jahutus, küte, elekter ja nõrkvool).

Millises staadiumis projekt peaks olema, et ehitada saaks?

Üldiselt võiks olla põhiprojekti staadiumis. Aga saame hakkama ka eelprojektiga.

Kui soovin maja ehituseks hinnapakkumist, siis milliseid dokumente vajate pakkumise tegemiseks?

Vajame ehitusprojekti koos seletuskirjaga.

Kui kaua pakkumise koostamine aega võtab?

Oleneb mahust, keskmiselt 7-14 päeva.

Kuidas arvestate pakkumist tehes viimistlusmaterjalidega, mida me veel välja valinud ei ole?

Siin lisame pakkumisse suurusjärgud. Näiteks: Plaatimine – plaadi hind 10 €/m2. Või lisame pakkumisse märkuse, et plaatimise juures ei ole plaadi hinda arvestatud.

Kas saan viimistlusmaterjale ise valida?

Ikka. Tavaliselt on nii, et klient valib sobivad plaadid välja ja teatab meile koodi, mille järgi tarnime.

Kuidas toimub tööde eest maksmine?

Oleneb kokkuleppest, aga üldiselt on nii, et materjalide osas on ettemaks, tööde osas 2-3 korda kuus.

Kas annate ka töödele garantii ja kui pikk see on?

Ehitustöödele anname 2.a garantii, kandekonstruktsioonidele 5.a.

Mida sisaldab see 5.a garantii?

See tähendab seda, et ehitise kõige olulisematel osadel on lisagarantii 5.a. Kui viimistlusega seotud probleeme on suhteliselt lihtne ja odav parandada, siis kandekonstruktsioonide remont on tunduvalt kulukam. Meie pöörame kandekonstruktsioonidele erilist tähelepanu (mõõdame näiteks enne vundamendi ehitust aluspinnase kandevõimet ja aluspõranda aluse liiva tihedust).

Kui palju projekte on Profeldil korraga käsil?

Võtame aastas korraga ette ainult 2-3 projekti, mis tagab kvaliteetse töö ning võimaluse keskenduda eraldi igale majale.

Kas võite ehitustöid teha ka muinsuskaitselistel objektidel?

Jah, lisaks ehitustööde tegemise õigusele omame ka muinsuskaitse tegvusluba, mis annab meile õiguse teha töid muinsuskaitselistel objektidel.